Кейтлин Кларк води рали Айова за победа със 71-69 над UConn във Финалната четворка при жените. Южна Каролина очаква
AP News | 2024-04-06 | 05:48:18

КЛИВЛАНД (АП) — Кейтлин Кларк изведе Айова обратно в мача за националното първенство, отбелязвайки 21 точки, докато Хокийс надделяха над Пейдж Бюкърс и UConn със 71-69 във Финалната четворка при жените в петък вечер.

Следващото за Хокийс (34-4) е реванш с непобедената Южна Каролина, която загуби от Айова на миналогодишните национални полуфинали. След това Hawkeyes не успяха да спечелят първия шампионат на училището, падайки от LSU в мача за титлата миналия сезон. Сега Кларк е на една победа от това да донесе на родния си щат първата си баскетболна титла за жени във финалния мач от колежанската си кариера.

След груби начални 30 минути поради гъмжаща защита на UConn, NCAA Division I всички Водещият голмайстор най-накрая се развихри през четвъртата четвърт.

С мача, равен на 51-всичко, Кларк вкара седем точки в първите 2 1/2 минути на периода, за да даде малко предимство на Айова. UConn (33-6) влезе в рамките на 60-57, преди Hawkeyes да вкара шест поредни гола, за да вземе предимство от 66-57.

UConn изоставаше със 70-66, преди Nika Muhl да вкара тройка след открадната топка за 39,3 секунди до края, за да изведе Huskies на една.

Hannah Stuelke от Айова обърна 10 секунди преди края. UConn имаше шанс да поведе, но Aaliyah Edwards беше отсъден за фаул в нападение, докато поставяше екран 4,6 секунди преди края.

Stuelke вкара 23 точки, за да поведе в Айова.

Bueckers и Едуардс отбелязаха по 17 точки за Хъски.